Bylinné sirupy – když ze lžičky léčí příroda
Ačkoliv žijeme v 21. století, moderní medicína v mnohém stále vychází ze zkušeností našich předků, bab kořenářek a lidových léčitelů. Dnes už samozřejmě máme i jiné vymoženosti, než je pouštění žilou, síla bylin je ale stále stejná. Pokud budete chtít sirup na kašel nebo zažívání, i v odborných kruzích vám doporučí produkty plné bylin. Díky zkušenostem s bylinami tradovanými po celá staletí si lehce poradíte s leckterou denní těžkostí, když v těle něco nefunguje, jak má.
Užívání bylinných sirupů vás rozhodně nezrazujeme od návštěvy lékaře, pokud jsou obtíže závažné nebo trvají dlouho, s běžným nachlazením či těžkostmi při trávení, na posílení imunity i na uklidnění hektickou dobou pocuchaných nervů, vám bylinný sirup dokáže pomoci a podpořit vaše tělo.
Užitečným pomocníkem jsou i sirupy Dr. Svatek. Jejich základem je ječný slad (malt) bohatý na vitaminy skupiny B, který se běžně používá v pivovarnictví. Odsud si také nesou svoje přízvisko – maltonové. Bratři Svatkové svá medicinální maltonová vína začali připravovat už za Rakouska-Uherska, v roce 1897, a své pravidelné uživatele mají dodnes. Bylinné sirupy na lžičku v tradici užití kombinace sladu a bylin pro zdraví pokračují a jsou moderním pokračováním této tradice trvající více než 120 let. Vladimír a Vavřinec Svatkovi sladová vína vyráběli a nechávali zrát na pražském Smíchově a využívali slad z tamějšího pivovaru. Od té doby se leccos změnilo, ječmenný slad a smíchovské sklepy jsou ale základem dodnes.
Stejně důležitý jako slad jsou v Sirupech na lžičku byliny – stejně jako ve zmiňovaných vínech nebo legendárním Herbadentu, roztoku pro výplach úst, který má dodnes i oficiální status léčivého přípravku a který nakonec dal jméno celé firmě. Na byliny a jejich kvalitu si společnost hodně potrpí a jejich kvalitu neustále kontroluje. Část vypěstovaných a usušených bylin je samozřejmě i od českých dodavatelů, nasbírané na českých loukách a v pěstírnách.
Sirupy z bylin na lžičku mají tu výhodu, že je mohou užívat i děti už od 3 let. Otevřený sirup uložte do lednice a spotřebujte ideálně do dvou měsíců, před podáváním ale stačí zavřenou lahvičku jednoduše protřepat a nalít na lžičku – o všechno ostatní se už v našem těle postarají samotné bylinky. V podstatě jediný, kdo by se jim měl vzhledem k obsahu ječmenného sladu vyhýbat, jsou celiaci, protože ječmen jako řada dalších obilovin obsahuje lepek a stopové množství lepku je tak i v sirupech.
Pojďme si ale představit Pětici sirupů na lžičku. Jaké mají složení? A jaké vlastně mají účinky?
Sirup na lžičku Na nervy
Ať už jste v psychickém vypětí z jakéhokoliv důvodu, je potřeba se uvolnit a užít si zdravý spánek. Jenže znáte to – jak je člověk ve stresu, tak nemůže spát, a jak je unavený, stres ještě narůstá, až jste v začarovaném kruhu. Z toho vám pomůže vystoupit kombinace extraktu z hlohu, levandule, šištice chmelové, kořene kozlíku, meduňky, květů černého bezu a lípy srdčité, které najdete právě v sirupu Na nervy od bratří Svatků. Sirup má uklidňující a harmonizující účinky, podporuje duševní pohodu a výrazně tak pomáhá se spokojeným usínáním i spánkem. Pozitivní vliv na nervy i celý organismus mají i vitaminy B, kterou jsou přirozenou součástí ječmenného sladu. Pokud užívání sirupu podpoříte vhodnou aromaterapií (a stačí pytlíček sušených bylin pod polštářem), efekt se jistě dostaví.
Sirup na lžičku Na imunitu
Imunity není nikdy dost! Její posilování je staré jako lidstvo samo a zejména v podzimních a zimních plískanicích ji oceníte víc než kdy jindy. Extrakt z rozchodnice růžové má silné antioxidační účinky, třapatka úzkolistá, rakytník a plod šípku chod celého imunitního systému zefektivňují.
Sirup na lžičku Na kašel
K běžnému nachlazení, bohužel, téměř neodmyslitelně patří kašel. Toho vám pomůže se zbavit divizna, proskurník, bez černý a sléz, kteří pomáhají tlumit suchý dráždivý kašel. Bez černý a šípek pomohou postavit se na nohy imunitnímu systému a tím i celému tělu. Sléz s diviznou také podporují normální činnost hltanu a dýchacích cest, díky přesličce se vám bude dobře dýchat. Dejte kašli sbohem silou bylinek!
Sirup na lžičku Na vykašlávání
Suchý dráždivý kašel často přejde ve vlhký, těžký kašel, který signalizuje zahlenění dýchacích cest. Díky bylinám obsaženým v sirupu Na vykašlávání se vám uleví i od případné rýmy – byliny nedělají rozdíl mezi hleny v horních a dolních dýchacích cestách. Díky uvolňování hlenu se vám bude lépe a bezbolestněji vykašlávat. Tomu všemu – stejně jako celkovému posílení imunity, pomáhají jablečník, jitrocel, plicník, podběl, yzop, plod šípku, přeslička a lípa srdčitá.
Sirup na lžičku Na zažívání
Správní funkce zažívací soustavy je základ pro spokojený život, ve kterém můžete ochutnávat všechny chutě světa. Pokud vás trápí nedostatek trávicích šťáv nebo enzymů, které jsou pro správné trávení nezbytné, pomůže vám kombinace extraktů z hořce, pampelišky, listů máty peprné a květu měsíčku. A přesně ty najdete v sirupu Na zažívání. Stačí si 3x denně nalít na lžičku trochu tohoto lahodného sirupu a můžete si být jisti, že děláte pro své zažívání to nejlepší.