k

If you’d like to try an alternative to classic porcelain, then Tonda is the perfect complement to your home.

Newsletter


Follow us

NEWSLETTER

Chcete vědět jako první o novinkách a slevách v e-shopu?


Hledat

  • Váš nákupní košík je prázdný

Zahradníci, pozor! Doskladnili jsme ty nejoblíbenější semínka

Ahoj zahradníci,
už jste asi na zahradě. Já taky, ale podařilo se mi naskladnit ještě poslední semínka pro přímý výsev. Na ten ještě není pozdě a z Holandska jsem přivezla opravdové skvosty. Takže popořadě. Sehnala jsem vojáčkové fazole, to jsou ty, co dělají panáčka vojáčka, v tady je měly pod označením andělské. Když jsme u těch fazolek, rovnou jsem vzala i velmi dekorativní fazolky jing a jang. Ty vnesou do vaší zahrady rovnováhu 🙂

 

Pro milovníky asijských plodin sem přivezla japonskou původní okurku, siamskou směs salátů, dlouhé nudlové fazolky, které mohou měřit až 30 cm, cibulku he shi ko a růžovou čínskou ředkvičku a salát, ze kterého se jí stonek. Český název nemá, ale já mu říkám celerová nožka. Ten letos zkusím poprvé.

Obrovskou radost mi udělalo, že jsem sehnala starou odrůdu hrášku telefon, kterou okolo roku 1880 angličtí zahradníci pojmenovali podle technické novinky pana Bella. Je prý velmi úrodný a byl legendou viktoriánských zahrad. To chci.

 

Velkou radost mi udělal blondýn z Paříže. To není chlápek, ale stará francouzská odrůda salátu z roku 1850, která je považována jako předchůdce dnešních ledových salátů, které se začaly objevovat až začátkem 20. století.

Čas je i na mrkve. Vedle klasické nantézské, musíte určitě zkusit táborskou žlutou, je sice považována za krmnou, ale já z ní vařím celou zimu. Super plodí a je slaďoučká. No a teď se mi podařilo sehnat i její belgickou sestřičku. Bílou belgickou. Ty všechny teď můžete vysévat rovnou do země.

 

Na přímý výsev je ještě stále dost času na znojemské okurky, salátovky a v nabídce najdete také vcelku hodně typů dýní a všechny druhy salátů a ředkviček. Prostě, jestli máte ještě kousek volné půdy, tak neváhejte a udělejte si velikonoční radost!

Vaše zahradnice Kateřina

 

Všechny naše semínka najdete v eshopu.

X