k

If you’d like to try an alternative to classic porcelain, then Tonda is the perfect complement to your home.

Newsletter


Follow us

NEWSLETTER

Chcete vědět jako první o novinkách a slevách v e-shopu?


Hledat

  • Váš nákupní košík je prázdný

Výprodej semínek?! No vážně! hurá

Procházím se zahradou a koukám na ty pečlivě okopané, urovnané záhonky, na kterých se pomalu ale jistě probouzí moje budoucí letošní úroda. Z některých semínek se teprve pracně klubou první zelené výhonky a na jiných se už vystavují slunci silné vzrostlé rostlinky nejrůznějších zeleninových odrůd. A ty bylinky… radost pohledět. Miluju to zdraví a čerstvou vůni, která z toho rostlinstva vychází. Jen pohled na něj mi dává pocit, že alespoň u mě na zahradě je s tou přírodou ještě všechno v pořádku. Tak zalívám, okopávám, kypřím a vůbec těm malým rostlinkám věnuji veškerou lásku a péči, kterou ke svému růstu potřebují. Však ony mi to zanedlouho vrátí.

Rozmanitost je důležitá. Jenomže ačkoli se každý rok snažím vysadit co nejširší škálu rostlinstva, vždycky narazím na odrůdy, které ve mně vzbudí o něco více sympatií. Některé jsou nové a pro mne neznámé, jiné už léty ostřílené. A nyní jsou všechny tyto a další super semena původních odrůd a bylin v naprostém výprodeji. Pro přímý výsev je stále času dost, a pokud už máte záhony plné, proč si je neschovat na příští rok?

 

Semínka, semínka, semínka… kam se jen podíváš!

Delikátní znojemské nakládačky
Zrovna tohle je odrůda, kterou pěstuji již mnoho let a zkrátka se jí doma nemůžeme nabažit. Takhle nakyselo naložené s koprem a novým kořením, to je neuvěřitelná lahůdka. A hlavně, znojemské nakládačky by neměly chybět na záhonech žádného tradičního zahrádkáře.

 

Mrkev Táborská žlutá
Táborská mrkvička, mňam. A ta její barva? No naprostý unikát. Ten žluťoučký odstín úplně vyzývá k zahryznutí se. Je skvělá nejen do čerstvých salátů nebo jen tak ke svačině, ale parádu udělá například mezi dalšími barvičkami mrkví a ředkviček jako pickles.

 

Tak takhle loni vypadaly ty slavné znojemačky. A co letos?

Mrkev Nantes
No a hned vedle té žluté táborské nesmí chybět ani klasická oranžáda. Třeba právě Nantes, královna mezi mrkvemi. Její kořeny jsou tak velké, že na salát postačí třeba jenom dva. Navíc s ní není mnoho starostí a roste jako z vody.

 

Špenát Matador
Špenátek miluju… jeho nekonečná zásoba vitaminů, minerálů a dalších zdraví prospěšných látek je totiž naprosto fascinující a jen z křupavých tmavě zelených listů cítím, že i ta chuť bude neodolatelná.

 

Salát Mělnický máj
Už kvůli tomu názvu prohlašuju tuto odrůdu za salát měsíce! Není to poetické? Svěží, světle zelený, šťavnatý… přesně takhle si představuju májový den na Mělnicku.:)

 

Kdo se kouká pozorně, i hokkaido tam najde!

Dýně Hokkaido
Jako dýňové královně mi v tom výběru samozřejmě nesmí chybět ani tento kulatý oranžový zázrak. Hokkaido je zkrátka úžasná a já ji v kuchyni zpracovávám na tisíce způsobů. Až už vám rodina nebude tu dýňovou polívku zaboha chtít sníst, zkuste třeba sladkou dýňovou roládu nebo geniální dýňové noky.

 

Petržel Gigante 
A abys dlouho vydržel, přihoď i tu petržel. Tento název odrůdy mluví zkrátka za své. Petržel je v posledních letech dokonce díky svým nespočetným zdravotním benefitům považována za super potravinu. Tak šup s ní na záhon.

 

Pór zimní Elephant
A nakonec pórek. Ten já ráda, vážně, hlavně taková pórková polévka. Spolu s petrželí Gigante a mrkví Nantes vám zahradu letos osídlí obři mezi zeleninou!

 

No tak co vy na to? Nechybí vám taky ještě nějaká semena? Tohle je opravdu jen úzký výběr – mrkněte do našeho e-shopu, to je pane odrůd! Ve slevě ale najdete i všechny knihy!

X