k

If you’d like to try an alternative to classic porcelain, then Tonda is the perfect complement to your home.

Newsletter


Follow us

NEWSLETTER

Chcete vědět jako první o novinkách a slevách v e-shopu?


Hledat

Vitaminové vody pro posílení imunity podle Kateřiny Winterové

Vitaminové vody můžeme popíjet celý rok. V závislosti na sezoně obměňujeme obsažené ovoce a čerstvé byliny. V zimních měsících si pomůžeme zavařenými šťávami a bylinnými čaji a můžeme tak zvyšovat obranyschopnost organismu, když je to zrovna potřeba. Pokud ale chceme opravdu tělu pomoci, měli bychom používat nechemicky ošetřené suroviny nejlépe v bio kvalitě. Doporučuji založit si vlastní bylinkovou zahrádku a vysadit si třeba mátu, tymián, šalvěj a oregano. Jsou to skvělí pomocníci nejen v boji s volnými radikály, ale také chutnají v dobrých receptech.

Antioxidační vitaminová voda

Ingredience

2 hrsti borůvek, můžou být i mražené
20 lístků šalvěje , může být i odvar
1 lahvička (280 ml) březové vody
2 čl čaje matcha
1 lžíce mladého ječmenu
3/4 l vody

 

Postup
Borůvky rozmačkáme, listy podrtíme a přidáme k borůvkám. Pokud máme jen sušenou šalvěj připravte si odvar z jedné lžíce sušené byliny a 250 ml vody. Zasypeme matcha a ječmenným práškem a necháme zhruba 2 hodiny macerovat v březové vodě. Poté dolijeme vodou a podáváme. Popíjíme během celého dne.

Céčková vitaminová voda proti nachlazení

Ingredience
100 ml šťáva goji, acerola a rakytník
Ne chemicky ošetřené citrusy:
1 pomeranč
1 citron
1 grapefruit
1 l ovocného čaje jablko, ibišek a šípky

Postup
Ovocný čaj necháme vylouhovat a lehce zchladnout. Citrusy pečlivě omyjeme a i s kůrou nakrájíme na plátky a ty na čtvrtky. Přidáme do čaje a přilijeme šťávu z goji, aceroly a rakytníku. Důkladně promícháme a popíjíme během celého dne.

X