k

If you’d like to try an alternative to classic porcelain, then Tonda is the perfect complement to your home.

Newsletter


Follow us

NEWSLETTER

Chcete vědět jako první o novinkách a slevách v e-shopu?


Hledat

  • Váš nákupní košík je prázdný

Světová – na skok v ráji

Herbář bez nové kuchařky? To by přece nešlo!

 

Letošní Herbář má podtitul Světový. Vydáváme se spolu každý nedělní podvečer na cestu do neznámých krajin a za exotickým kořením. Tematická kuchařka nese název Světová – a jak název napovídá, nese se v duchu receptů světové kuchyně. Je to pořádná bichle a najdete v ní všechny moje oblíbené cizokrajné recepty! Jsou zdravé a jednoduché a připravíte je levou zadní i tady v naší domovině. Knížka je zároveň mým prvním herbářem koření.

 

V mé nové kuchařce vládnou byliny, čerstvá zelenina a ovoce. A především, Svatý grál mistrů kuchařů,  koření všech světadílů. Tahle knížka je taková barevná a voňavá zeměkoule na talíři. Je to ztělesnění volání dálek a exotiky, přátelé! Každá stránka mé sedmé kuchařky vás vtáhne. Budete listovat lákavými neznámými recepty a díky krásným fotkám a precizní grafice si budete připadat, jako byste v Indii, kde jsme letošní kuchařku stvořili, byli se mnou. Uvaříte si a ochutnáte stovku tradičních i moderních světových receptů. Nebojte se, recepty v klidu zvládnete u sebe doma, suroviny jsou bez problému dostupné!

 

 

Kromě receptů na skvělá jídla ve Světové najdete herbář nejběžnějšího koření a encyklopedii světového ovoce a bylin. A samozřejmě nesmí chybět návody na ty nejlepší aromatické a barevné kořenící směsi!  Také si řekneme něco o minulosti exotického koření a dozvíte se základní historické informace o objevování nových kontinentů.

 

Při přípravě této knihy se mi splnil sen. Projela jsem indickou oblast Kérala a viděla, jak se přímo na místě sklízí koření. Stála jsem kousek od rovníku, kde mi společnost dělal čerstvý pepř, kardamom, skořice, zázvor, hřebíček. A samozřejmě královna koření, vanilka. Nade mnou, v panensky neporušené přírodě, dozrávaly plody papáji, manga, kakaovníku a chlebovníku… 

 

Byla jsem na skok v ráji. A takovým výletem do ráje je i tahle kuchařka. Nechte se také zlákat a buďte světoví!

 

X