k

If you’d like to try an alternative to classic porcelain, then Tonda is the perfect complement to your home.

Newsletter


Follow us

NEWSLETTER

Chcete vědět jako první o novinkách a slevách v e-shopu?


Hledat

Raw tyčinky plné energie

Müsli či energetické tyčinky známe hlavně z regálů obchodů, kde je hledáme kdykoliv se jde na túru, do fitka či se vyjíždí pod stan. Kromě praktičnosti a skvělé chuti jsou i zásobárnou energie a důležitých vitamínů, tím pádem představují skvělou zdravou svačinku. Jejich další výhodou je i jednoduchost výroby. S tímhle receptem je zvládnete raz dva! Potřebujete jen výkonný mixér a zásobu různých ořechů, semínek a datlí. Kombinace můžete dle chuti obměňovat!

 

Raw tyčinky jsou už z názvu nepečené, a aby držely pohromadě, musíte je dát na dvě hodiny zmrazit. Lepivosti pomáhají i datle, které jsou bohaté na vitamín A a B, draslík či železo, a i přes jejich sladkou chuť nezvedají hladinu cukru v krvi. Spojte je s ovesnými vločkami, které jsou ze všech obilovin nejzdravější, a dostanete do těla navíc i zásobu minerálních látek, vlákniny a antioxidantů.

 

Ingredience

máslo na vymazání
500 g datlí
200 g ovesných vloček
50 g nasekaných para ořechů
8 lžic chia semínek

Postup

Pekáček vymažeme máslem a vyložíme pečicím papírem. Datle rozmixujeme v mixéru typu kutr na hladkou pastu podobné konzistence jako marmeláda. Přisypeme polovinu ovesných vloček a para ořechy, promixujeme, a jakmile se hmota začne oddělovat od stěn, přesuneme ji do pekáčku a posypeme chia semínky, matchou či kokosem a zbylými vločkami. Uložíme do mrazáku na 1–2 hodiny a poté rozkrájíme na tyčinky a jednotlivě zabalíme do pečicího papíru a uschováme.

 

Zaujala vás možnost vyrobit si vlastní energetické tyčinky? Zkuste i jejich konopnou verzi, která se výborně hodí do fitka.

X