k

If you’d like to try an alternative to classic porcelain, then Tonda is the perfect complement to your home.

Newsletter


Follow us

NEWSLETTER

Chcete vědět jako první o novinkách a slevách v e-shopu?


Hledat

Rakytníková tinktura

Pomeranč severu, jak se rakytníku někdy též přezdívá, dostal své jméno pro množství vitamínu C, kterého má až 25x víc než pomeranč. Díky tomu ho lze běžně najít v medicínách Tibetu, Číny, Mongolska či Ruska, kde má své využití při podpoře imunitního, kardiovaskulárního a trávicího systému či v boji proti stresu a úzkosti.

 

Pokud si z rakytníku vyrobíte tinkturu, pomůže vám při příznacích rýmy, kašle a nachlazení. Údajně působí preventivně i proti nádorovým onemocněním či proti žaludečním vředům, snižuje cholesterol v krvi a zklidňuje projevy alergických reakcí. Tinkturou můžete posilovat imunitu už dětem od 3 let, stačí ji rozmíchat ve vodě.

Ingredience

Bobule rakytníku
Slivovice nebo třikrát destilovaná vodka

 

Postup

Rakytníkem naplníme láhev po okraj a zalijeme slivovicí. Použít můžeme i vodku, která má neutrální chuť, plody je pak třeba jemně rozmačkat. Necháme při pokojové teplotě stát zhruba půl roku. Přecedíme přes plátýnko a užíváme 3x denně 1 čajovou lžičku.

 

Raději bojujete s nachlazením něčím horkým na zapití? Vyzkoušejte bylinkové čaje, které kromě vitamínů i krásně voní. Recept na ně najdete zde

X