k

If you’d like to try an alternative to classic porcelain, then Tonda is the perfect complement to your home.

Newsletter


Follow us

NEWSLETTER

Chcete vědět jako první o novinkách a slevách v e-shopu?


Hledat

Nakládaná zelenina

Tak tuhle skvělou kvašenou zeleninu nám letos v Herbáři připravila Markéta, a ačkoli jsme si za ta léta představili i jiné postupy nakládání, pořád je prostor pro načerpání nových možností a inspirace. Touto metodou si můžete zakonzervovat téměř všechny plody zeleniny, které vám zahrada během roku přinesla, a z jejích benefitů se tak těšit po celý rok. Pokud bude zelenina stále pod hladinou a uchovaná v chladu a temnu (nemusí být v lednici) vydrží opravdu dlouho. Kvasný proces navíc produkuje velké množství zdraví prospěšných látek a my tak v období zimních měsíců, kdy naše těla strádají nedostatkem vitaminů, můžeme touto pochoutkou přirozeně doplňovat hladinu vitaminu B, C, a K, draslíku, hořčíku, fluoru a dalších enzymů. Na talíři vypadá krásně, je zdraví prospěšná a mimoto chutná naprosto geniálně!

 

INGREDIENCE

Na naložení
1/2  hlávky malého červeného zelí
1/2  hlávky malého bílého zelí
5 mrkví
3 červené cibule
1/2  květáku
20 g kvalitní  soli  bez  přidaného  jódu  jako  je  himalájská  sůl  nebo  solný  květ  flor  de salt

 

Na dochucení
pár kuliček nového koření
1 lžička semínek koriandru
2 bobkové listy
1 střední cibule
1 jarní cibulka
3 stroužky česneku
2 cm kořene zázvoru
kořen kurkumy
čerstvý kopr nebo sušený hřebíček
chilli paprička bez semínek a bílých  blán
křen

 

POSTUP

Nastrouhanou zeleninu spolu s ingrediencemi na dochucení vrstvíme do hermeticky uzavíratelných sklenic. Můžeme nakládat i malé celé nenakrouhané plody. Poté si připravíme 2% solný roztok (sůl a pramenitá voda) a tím naplníme sklenice až po okraj. Necháme při pokojové teplotě uležet 7 – 10 dní.

Skladujeme v chladu a ve stínu.

 

Škoda nevyzkoušet. Na celý recept se můžete podívat zde, a pokud nevíte, jak zpracovat další sezónní zeleninu, nechte se inspirovat v mojí nové kuchařce Jíst a žít.

 

X