k

If you’d like to try an alternative to classic porcelain, then Tonda is the perfect complement to your home.

Newsletter


Follow us

NEWSLETTER

Chcete vědět jako první o novinkách a slevách v e-shopu?


Hledat

Láskyplné starodávné „kartičky“ nejen na 1. máje

Je to prostě k neuvěření, ale už tu bude opět máj, lásky čas! Náš kocour je naprosto vyřízenej z nočních toulek za kočkama, a když se tak probírám starými pohledy s milostnou tematikou, jsem až překvapená, kolik „kočiček“ je vyobrazeno na předních stranách nádherných zamilovaných vzkazů. Nepřijde vám to taky zvláštní, jak jsou ty obrázky na svou dobu, tedy podle mého, odvážné? Jak Jenda drží Jiřinku pod krčkem a jak se k sobě tulí ve zvláštní pozici Vlastík s Marjánkou? Taky se mi strašně líbí to růžové kolorování. Má ten správný milostný náboj! Jen se pokochejte se mnou tou prvorepublikovou poštovní láskou! Ano, i já svému muži posílala zamilované vzkazy, pouze jako SMS, a kde je jim konec? Ztratily se někde v datech, ve starých mobilech. Jsou teď už jen součástí elektronického smogu… Chyba, že si nepíšeme pěkně postaru. Jak bych si teď ráda početla, dotýkala se malých papírových psaníček a pohlednic a v paměti oživovala obrazy těch krásných „růžových“ časů. Ještěže jsme si letos zasadili pár třešňových stromků, takže si tu naši lásku můžeme políbením na prvního máje stvrzovat každý rok (dokonce hned pod několika stromy). 🙂

Napišme letos na „kartičku“ svým milým, pro dnešek i pro budoucnost, pár vřelých slov. Udělají dobře nejenom jim, ale i nám, protože lásky není nikdy dost!

P. S.: Pohledy jsou přepsány v původním znění. Zamilovaní prostě často chybují… Krásný máj všem!

 


1.3.1931
Stáňo!
Přijmi můj nesrdečnější dík za Tvůj milý lístek, posílám ti za něj nejupřímnější hubičku. Nelze napsati co srdce cítí, mám dnes tak podivnou náladu, vždyť ty vzpomínky, ony spáti mi nedají. Do té doby než si budeme opět moci spočinouti v obětí volám žij blaze můj milovaný hochu a vzpomínku mě daruj. Zároveň srdečný pozdrav z našeho divadla,
líbá tě tvoje Máňa

 


19. 3. 1916
Milá Mery!!
Přijmi odemne srdečný pozdrav a vzpomínku na tebe. Dozvěděl jsem se o tobě pěkné věci jestli jest to pravda to já nevím a divím se tomu velice že mě ani neodepisuješ. Už jsem ti poslal kolik lístků a ty pořád nic. Dneska jsem dostal lístek tak ten mi to vysvětlil, to je neuvěřitelné co se všechno na tom světě děje. Tak bych tě prosil, abys mi brzy psala bolí mě srdce, když se podívám na ten lístek co jsem dneska dostal.
Ještě jeden pozdrav a vzpomínku ti zasílá tvůj Jaroslav.

 


20. 9. 1918
Buď Vám život krásný sen
v němž stínu bohu není
a po čem touží srdce Vaše
nechť dojde záhy vyplnění.
Krásné vzpomínky a políbení zasílá váš známý Ruda

 


6. 7. 1919
Nejmilejší Venoušku!
Přijmi můj nejsrdečnější pozdrav a mnoho milých vzpomínek na Tebe. Těším se již, zdali přijedeš domů. Dnes jsme slavili památku Husovu v Hořicích, též jsem byla a stále jsem se ohlížela zdali tě snad někde neuvidím, stále jsem si myslila že jsi doma. Venoušku nemysli si nic skrze psaní poslední. Já mám někdy takovou popletenou hlavu. Teď mě to mrzí, takové divné myšlenky. Až přijedeš domů, já ti vše povím, tak se skrze to nezlob.
Srdečně tě zdraví a líbá tvá věrně milující Anča

 

8. 8. 1930
Noc probdělá, neklidná
den smutný, tak dlouhý…
Ach, zdali vyplní se někdy moje touhy?
S pozdravem píše a líbá Tě tvůj Václav, Nazdar

 


29. 6. 1919
Drahá moje Aničko!
Předem přijmi ode mne nejsrdečnější pozdrav a mnoho slaďounkých políbení. Kdy jest Anička ta pouť jak jsi mi psala, jestli přijedu? To víš jak bych mohl že bych přijel. Buď zdráva. Srdečný pozdrav na rodiče.
Se srdečným pozdravením ti píše a natisíckráte líbá Tvůj vždy věrně milující Václav

X