k

If you’d like to try an alternative to classic porcelain, then Tonda is the perfect complement to your home.

Newsletter


Follow us

NEWSLETTER

Chcete vědět jako první o novinkách a slevách v e-shopu?


Hledat

  • Váš nákupní košík je prázdný

Jedlé dárky na poslední chvíli

Tak už se to blíží. Štědrý den! Vánoční atmosféra houstne, svíčky na adventním věnci ubývají, z plotny voní františek a ve futrech mezi pokoji se pohupuje zavěšené jmelí. Vánoce, kam se podíváš! Obdarovávání blízkých představuje jeden z nejkrásnějších štědrovečerních momentů. Zato vymýšlení a shánění dárků zpravidla tak idylické nebývá a často se stane, že ještě těsně před Vánoci dumáme, čím letos ostatním udělat radost. Vždyť víme! Nejkrásnější jsou dárky z lásky, a ta prý i o Vánocích prochází žaludkem… Stačí se zavřít na pár hodin do kuchyně, míchat, krájet, péct a nakládat a potom jen krásně zabalit. A jak to všem pak chutná! Pokud vám tedy nějaké ty kousky pod stromeček i týden před Vánoci ještě chybí, nezoufejte a pusťte se do práce. Budete se z nich pod stromečkem se svými blízkými radovat i vy!

Slané dobroty

Znáte mě, to nakládání mě fakt baví. S dobrými ingrediencemi to jde samo a v zavařovačkách to ještě ke všemu vypadá vážně skvěle. Mrkněte, co zbylo z letošní úrody ve sklepě nebo ve spíži, naleštěte sklenice a jedem. Co třeba pesto z červené řepy? Na těstoviny, k masu či jen tak zastudena do salátu… jenom se po něm zapráší. No a potom všemi milované sýry. Například takovou naloženou fetou ještě nikdo nikdy nepohrdl, a když se její výrazná chuť propojí s jemností čerstvých aromatických bylin nebo koření, které je lehce nahradí, je to vážně něco. No a komu se nechce nakládat, může zkusit třeba zdravé zeleninové krekry. Ze základních surovin chutnají skvěle a navíc obsahují spoustu zdraví prospěšných a hodnotných látek, které v zimním období dodají tělu spoustu minerálů a energie. V zavírací sklenici s mašlí, co říkáte?

 

Něco na zub

Mlsání k vánočním svátkům zkrátka patří a i přes kvanta cukroví a pečených moučníků se ty největší pochoutky nikdy neztratí. O to víc, pokud se jedná o zdravější varianty cukrovinek. I sladkosti se totiž dají připravit ze skvělých a hodnotných surovin. Místo bílého rafinovaného cukru použijte med či javorový sirup, čokoládu volte nejlépe vysokoprocentní fair trade a nezapomeňte ani na nejrůznější oříšky, semínka a sušené plody. Ty u mě jednoznačně vedou. Třeba takové ořechy nakládané v medu nebo čokoládové pralinky podle Kitchenette? Dokonalost. A málem bych zapomněla na něco ostřejšího – domácí likér s vůní šafránu a pomerančové kůry. Pod stromečkem si pak nezapomeňte připít na mnoho dalších šťastných a klidných vánočních svátků.

Domácí kosmetika

Tak a když už jsme v tom vyrábění, co vyzkoušet i pár jednoduchých přírodních kosmetických přípravků? Kolem domácí kosmetiky se často vedou debaty, ovšem pokud využíváme čistě přírodních osvědčených zdrojů, nemůžeme tím nic pokazit. Vezměte si například takovou domácí měsíčkovou mast z kvalitního domácího sádla a ručně nasbíraného nasušeného měsíčku lékařského. Tuky z byliny vytáhnou účinné látky a mastička je tak silnější než mnoho kupovaných přípravků. Nebo domácí krém na ruce z bambuckého másla, rostlinných olejů a květů chrpy a slézu maurského. Víte, jak úžasně voní? Jako dárek je můžete připravit do skleněných nádob či kovových nebo keramických krabiček a dárek je hotový. A nakonec nasušte domácí pot-pouri a provoňte se s ním až do nového roku.

 

Hledáte ještě o kousek víc inspirace? Podívejte se na vánoční díl Herbáře, kde jí najdete požehnaně. Pro zhlédnutí klikněte sem

X