k

If you’d like to try an alternative to classic porcelain, then Tonda is the perfect complement to your home.

Newsletter


Follow us

NEWSLETTER

Chcete vědět jako první o novinkách a slevách v e-shopu?


Hledat

  • Váš nákupní košík je prázdný

Fotky z natáčení

Natáčet nové díly Herbáře je vždy náročné a krásné zároveň! Říkala jsem si, že by vás mohlo zajímat zlehka nakouknout do zákulisí natáčení… Vybrala jsem proto pár svých oblíbených fotek z natáčení na statku a připsala k nim krátký komentář.

 

Už teď se těším na příště!

 

 

Rozcuchaná nevěsta. Zajímavost – šaty, které jsem oblékla, jsou skutečně prvorepublikové. Narazila jsem na ně před pár lety v antiku, když jsem se probírala kulinářskými knihami a hromadou všech dalších věcí, které načítám a studuji při tvorbě Herbáře a kuchařek. Šaty stály přesně 1 200 korun českých. No nechali byste je tam? Mají krajku a spodničku! 

 

 

Když se soustředím, sklapnu pusu. Přesně takhle. Dělám to odjakživa… Zkoušela jsem s tím něco udělat, ale nejde to změnit! A už se to asi nikdy nezmění… Vrcholná známka soustředění!

 

 

Roháč obecný. Ač má tenhle brouk obrovská kusadla, nebyl útočný. Nemusela jsem se ho bát a nebylo nepříjemné, když po mně lezl. Krásné setkání s takhle velkým broukem! Díky asistenci kameramana, který se v broucích vyzná, jsem měla možnost se s roháčem pořádně seznámit. Když jsme chtěli natočit, jak roháč rozevírá křídla, museli jsme mu v odletu zabránit nylonovou, nic nevážící záclonou (byla opravdu lehká jako pírko, nic krutého). Po natáčení jsme roháče odvezli zpět do lesa, do jeho přirozeného prostředí, kde je mu nejlépe.

 

 

Tuhle fotku mám hrozně ráda! Esence Herbáře. Vintage, retro šaty zapůjčené z barrandovských ateliérů, plechovka od okurek ze 70. let, pelargonie. Kaktusy z jednoho malého bazaru na Moravě, které už lecos pamatují. A samozřejmě pivoňky, které sázela ještě babička!

 

 

S Markétou (www.kitchenette.cz) je to vždy radost! Je strašně inspirativní. Mám z ní vždy pocit, že to, co prezentuje, opravdu žije a myslí upřímně – nejen vaření, ale i věci týkající se dětí a rodiny, koníčků. To se mi na ní strašně líbí. Absolutně nechápu, jak to všechno zvládá a stíhá… Je to fakt jednička! 🙂 Těším se na to, co spolu vymyslíme do budoucna.

 

 

Naše zahrada. Naše zahrada na statku… Tuhle fotku z natáčení berte jako takovou pozvánku na jaro – ty zelené rostlinky přede mnou jsou totiž rostoucí papriky. Na našem statku toho vždycky vypěstujeme hrozně moc, každý rok zkoušíme semínka všemožných odrůd. Spoustu starých odrůd si budete moct již brzy koupit na e-shopu a taky se do zahradničení po zimě konečně zase pustit! 😉

 

 

Zvíře v kuchyni. V kredenci za mnou můžete vidět starý cibulák. Do televize nedávno přišel dopis k mým rukám s komentářem, že nádobí s cibulovým vzorem na venkovské stavení rozhodně nepatří, protože to v minulosti byla záležitost určena čistě pro zbohatlé měšťany. Tomu věřím… Kuchyni při natáčení Herbáře každopádně ladíme jako inspiraci, nepokoušíme se o dokument, děláme jen rekonstrukci starých receptů. K tomuhle cibuláku mám navíc osobní vztah, je po babičce – a proto do té kredence (která ostatně kdysi také nebyla ryze vesnickou záležitostí) rozhodně patří! 🙂

 

 

V naší domácí knihovničce samozřejmě nesmí chybět knihy různých období české historie. Tohle je úlovek z let 60. až 70. – echt zemědělství! 😀 Ale k ucelenosti pohledu to patří… Estetika dobových knižních obálek a fotografií je každopádně hodně zajímavá inspirace.

 

X