k

If you’d like to try an alternative to classic porcelain, then Tonda is the perfect complement to your home.

Newsletter


Follow us

NEWSLETTER

Chcete vědět jako první o novinkách a slevách v e-shopu?


Hledat

  • Váš nákupní košík je prázdný

Borůvkové muffiny, na kterých si pochutnáte společně s domácími mazlíčky

Nejvěrnější parťáci dokážou být pěkní loudilové. Pokud máte pejska a sem tam neodoláte jeho očím a podělíte se s ním o své jídlo, můžete mu v dobré víře pěkně uškodit. Psi jsou sice všežravci, ale všechno jíst rozhodně nemůžou. Například superpotraviny jako avokádo, česnek, rozinky, makadamové ořechy, rajčata nebo kakao jim způsobují bolesti břicha, hlavy, srdeční arytmie a při dlouhodobějším pojídání je mohou i zabít. Na druhou stranu ani průmyslově připravované pamlsky nejsou ideální – nevíte, co obsahují, jakého původu jsou suroviny, ani jako dlouho dobrůtky leží ve zverimexu. Chcete-li svého chlupáče rozmazlovat s klidným svědomím, připravujte mu mlsání doma sami. Při správné výživě psa by pamlsky měly tvořit jen 10–15 % denní krmné dávky psa, buď ji z něj odečtěte, nebo přidejte pohyb, aby pejsek netloustl. To znamená, že dobrůtek připravíte najednou větší množství, které můžete klidně sníst.

 

Unikátní kuchařka Neštěkej a jez! představuje 80 receptů na pamlsky pro psy, které z velké části mohou jíst i lidé, a tak si dobroty ze superpotravin s příznivým vlivem na psí i lidský organismus můžete vychutnat společně a svému chlupáčovi připravíte dobrotu třeba při vaření večeře nebo přípravě svačiny. Nekořeněné a neslazené sušenky a další jídla milují hlavně děti, tak se nedivte, když se váš pes a batole sejdou u jedné misky. Naštěstí tohle je na rozdíl od granulí naprosto bezpečné.

 

Borůvkové muffiny

Sladkostem by se měli psi vyhýbat kvůli rafinovanému cukru a čokoládě, ale tyhle muffinky sladí med a borůvky. Chuť a kvalita medu závisí na prostředí, ve kterém ho včely sbíraly. Med vyniká obsahem minerálů a vitaminů B, které slouží ke správnému trávení, metabolismu a činnosti svalů. Až muffiny ochutnáte, budete si je péct i pro sebe. Borůvky klidně vyměňte za kostičky jablek či hrušek, křížaly nebo mražené drobné ovoce.

 

Ingredience

4 lžíce olivového oleje
100 ml mléka
3 lžíce medu
1 vejce
200 g hladké pšeničné nebo špaldové mouky
1 lžička jedlé sody
100 g borůvek
máslo na vymazání formiček (dle potřeby)
mouka na vysypání formiček (dle potřeby)

 

Postup

Troubu předehřejte na 180 °C, podle potřeby vymažte formičky na muffiny máslem a vysypte moukou. Olej promíchejte s mlékem a medem a vidličkou prošlehejte s vejcem. V míse promíchejte mouku s jedlou sodou, vlijte tekuté suroviny, rychle umíchejte hladké těsto, přidejte borůvky a rozdělte ho do formiček na muffiny. Plňte je do 2/3 objemu formičky, protože těsto pečením nabude. Pečte dozlatova 15–25 minut (dle velikosti), až špejle zapíchnutá do středu vyjde ven čistá nebo jen s pár drobky. Vyjměte a nechte zchladnout.

 

Kuchařku Neštěkej a jez! plnou menších i větších dobrot pro pejsky na trénink, na procházku, k snídani, obědu i večeři a pro slavnostní příležitosti, jako jsou narozeniny, Vánoce nebo letní party, koupíte na e-shopu, kam se dostanete kliknutím na obrázek. Zdravé a lahodné recepty schválila veterinářka MVDr. Eva Štercová, Ph.D., a ochutnalo 22 chlupáčů během celoročního focení. A proč kuchařka pro psy vznikla? Z velké lásky k čtyřnohým parťákům, kteří rozzáří každý den. A protože je stále ještě dost pejsků, kteří v útulcích čekají na svou rodinu, darujeme 15 % z prodeje knihy na pejsky v nouzi.

 

autor: Kristina Zábrodská

 

Autorka knihy plné psích receptů je zároveň i autorkou knihy Sladká první republika, kde najdete recepty, které vznikly už před 100 lety. Objednat si ji můžete zde.

X